My Board

Tam Versiyon: Konveyör Fiyatları Hakkında Bilgi
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Halk arasında taşıma bandı olarak da isimlendirilen konveyör günümüz sanayisinin en önemli parçası olarak kabul edilir. Ürünlerin herhangi bir dış etkiye maruz kalmadan hareket etmesini sağlayan konveyörler, farklı tip ve sınıflara ayrılmaktadır.
Bizler İleri Mühendislik olarak konveyör konusunda aklınıza gelebilecek her türlü imalatı sağlayarak işlerinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Özellikle yoğun üretimin en önemli parçası kabul edilen konveyörlerde işinin uzmanı olan kaliteli bir adresle çalışmak isterseniz kesinlikle doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz.
 
Konveyör Çeşitleri
 
Yapılan işe göre, sektöre ve ürün çeşitliliğine göre farklı konveyör çeşitlerinden bahsedebiliriz. Bu çeşitleri üç temel ana başlık altında inceleyeceğiz. Sizler de ucuz konveyör satın almak isterseniz adresimizi ziyaret ederek hızlı bir şekilde gerekli bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konu başlıklarında internet adresimiz aracılığıyla bize ulaşmanız yeterli olacaktır.
 
Ana Konveyör Çeşitleri
 
Aşağıda parça parça inceleyeceğimiz başlıklar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ana konveyör çeşitleri yoğun oranda ihtiyacınız olan her konu başlığı hakkında konveyörler hakkında bilgi bulabileceğiniz bir başlık olacaktır.
 
Bantlı Konveyörler
Bir bant üzerinde eşyanın taşınmasını sağlayan tiptir. Burada taşıyıcı makaraları ve iki adet tamburu bulunur. Ürünler bu bant üzerinde bir yerden bir yere taşınırlar. Genellikle konveyör çeşitleri söz konusu olduğunda öncelikle akıllara bantlı konveyörler gelir.
 
Rulolu Konveyörler
 
Rulo sistemi ile çalıştırılan kendi içinde de birkaç farklı sınıfa ayrılan konveyör çeşididir. Rulolu konveyörler büyük oranda dayanıklılığa sahiptir. Akordeon sınıfı da taşınabilir, genişletilebilir ve uzatılabilir yapıda konveyörlerdir. Eğimden yardım alınarak yüklerin aktarılması kolaylaştırılmış olur.
 
Teleskopik Konveyörler
 
Taşıma araçlarının yüklenmesinde, depoların doldurulmasında yardım alınan konveyörlerdir. Bu ürünler genellikle uzatılıp kısaltıldığı için ekstra iş gücüne gerek duyulmaksızın ürünlerine depodan araca yada araçtan depoya hatta araçtan araca nakil hızlı bir şekilde sağlanır.
 
Vidalı Konveyörler
 
Toz ürünlerin bir noktadan başka bir noktaya taşınmasında kullanılan konveyör tipidir. Genellikle konveyör fiyatları göz önüne alındığında en ekonomik üretim vidalı konveyörlere yapılmaktadır.
 
Spiral Konveyörler
 
Yüksek kot farkı ve dar alanlar söz konusu olduğunda Spiral konveyörler devreye girmektedir. Bu konveyörler katlarda aşağı indirilmek yada yukarı çıkarılmak istenen ürünlerin daha rahat bir şekilde taşınmasına olanak sağlar. Spiral konveyörler demonte veya sabit olarak tasarlanabilmektedir.
 
Döner Tablalar
 
Bir ürünün streç film ile sarılması başta olmak üzere pek çok işlem döner tablalar üzerinde yapılabilmektedir. Genellikle rulolu konveyör baş yada son kısmında da tasarlanarak taşıma işlemi bu konveyörler yardımıyla hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.
 
Tavalı Konveyörler
 
En gelişmiş konveyör sistemi tavalı konveyörler için uygulananlardır. Basit açılır ve açılmaz şeklinde iki farklı sistemi olmakla birlikte bir malın bir noktaya ulaştıktan sonra tavasının açılarak taşıma işleminin tamamlanması da mümkün olabilmektedir. Farklı isteklere yönelik çözümler geliştirebilen bir konveyör olarak dikkat çeker.
 
İleri Mühendislik olarak her türlü konveyör imalatınıza talibiz. İletişim bölümünden bize ulaşarak ihtiyacınız olan ürünle ilgili bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Daha detaylı bilgi sahibi olmak adına sadece internet adresimizi  ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sağlıkla kalın…
 
konveyorfiyati.com